V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024r.

5 Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024 r.

1.                 Dzisiaj Niedziela modlitw za kierowców. Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.

2.                 W poniedziałek Święto św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy.

3.                 W środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Także w środę okazja do skorzystania ze spowiedzi: w Łoponiu od 16.30 do 17.00 a w Sufczynie od 17.15 do 18.00.

4.                 W środę początek Nabożeństw majowych. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, a szczególnie dzieci i młodzież.

5.                 W czwartek wspomnienie św. Atanazego - Dzień Flagi RP. W I czwartek modlimy się o nowe powołania do służby Bożej.

6.                 W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte według porządku niedzielnego.

7.                 W sobotę wspomnienie św. Floriana – święto patronalne strażaków. W I sobotę Msza Święta i Różaniec o godz. 6.30.

8.                 W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

9.                 Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej. Parafian prosimy, aby, jeśli to możliwe, wybrali inna godzinę uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

10.            W ramach przygotowania do I Komunii:

• Spotkania dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
  • W sobotę o 9.00 pierwsza spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. Jest to też okazja do spowiedzi dla rodzin tych dzieci.

11.            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

12.            Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

13.            Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Adrian Sacha zam. w Sufczynie z Moniką Dyba zam. Brodach
  • Damian Nędza zam. w Kobierzynie z Karoliną Klich zam. w Sufczynie.

Ktokolwiek znałby przeszkody proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.