Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024r.

Wniebowstąpienie Pańskie

12 maja 2024 r.

1.                 Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Na Mszy o 11.00 Rocznica I Komunii Świętej. Dzieci rocznicowe zapraszamy do pierwszych ławek.

2.                 Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, a szczególnie dzieci i młodzież.

3.                 Jutro wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na Msze Świętą i procesję fatimską o godz. 18.00. Przeżycia fatimskie uświetnią Panowie z Orkiestry.

4.                 We wtorek Święto św. Macieja Apostoła.

5.                 W czwartek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

6. W tym dniu imieniny Bp Andrzeja Jeża. W naszej modlitwie pamiętajmy o naszym Pasterzu.

7.                 W sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

8.                 W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii Uroczystość odpustowa. Słowo Boże będzie głosił nasz Rodak – Ks. Paweł Biliński. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji odpustowej oraz o liczny udział.

9.                 Za tydzień składka inwestycyjna.

10.            Młodzież z KSM-u zaprasza do skorzystania z ich stoiska odpustowego. Dochód ze sprzedaży domowych wypieków, lemoniady i drobnych dewocjonaliów pomoże zrealizować wakacyjny wyjazd od Grecji i Medjugorie.

11.            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

12.            Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

13.            Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy”

1.     Obok krzyża misyjnego – mieszkańcy Granic

2.     Na grocie św. Michała – Rajsko cz. II od Państwa Józefa i Ewy Kubala do domu weselnego i domy za domem weselnym.

3.     Przedmieście obie strony i domy przy E4.

4.     Parafianie z Łoponia.

Panów Rafał i Bogusława prosimy o poskładanie i postawienie konstrukcji ołtarzowych.

14.            (Sufczyn): Wójt Gminy Dębno oraz OPERATOR Programu „Czyste Powietrze” Stowarzyszenie EkoMonterzy zaprasza mieszkańców Sufczyna na spotkanie dotyczące nowej odsłony programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 16 maja (czwartek) o godz. 19.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Sufczynie.

15.            Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Mikołaj Kulak zam. w Słonej z Weroniką Batko zam. w Sufczynie.

Ktokolwiek znałby przeszkody proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.