Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Odpust w naszej parafii 19.05.2024r.

Zesłanie Ducha Świętego

19 maja 2024 r.

1.              Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii Uroczystość odpustowa. Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.00.

2.              Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tej uroczystości. Dziękujemy ks. Pawłowi, naszemu rodakowi, za wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła, przygotowanie liturgii i procesji, przygotowanie posiłku na plebanii, uczestnictwo w uroczystościach i modlitwie, za wszelkie złożone ofiary dzisiaj podczas składki inwestycyjnej. Wszystkim za wszystko „Bóg zapłać”.

3.              Bóg zapłać rodzicom oraz dzieciom pierwszokomunijnym za dar ołtarza – kustodię oraz czerwoną kapę, a także za ofiarę dla dzieci w krajach misyjnych w kwocie 1460 zł.

4.              Młodzież z KSM-u zaprasza do skorzystania z ich stoiska odpustowego. Dochód ze sprzedaży domowych wypieków, lemoniady i drobnych dewocjonaliów pomoże zrealizować wakacyjny wyjazd od Grecji i Medjugorie.

5.              Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, a szczególnie dzieci i młodzież.

6.              Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w kościele parafialnym o 6.30 i 18.00 a w kaplicy w Łoponiu o 17.00.

7.              W środę o 16.45 w kościele egzamin przed Bierzmowaniem. Zapraszamy uczniów z klas VII wraz z rodzicami.

8.              W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

9. W tym dniu pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa.

10.          W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

11.          W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

12.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

13.          Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

14.          W zakrystii można zapisać się na wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Boże Ciało w Rzeszowie. Prosimy o wpisanie się na listę i podanie numeru kontaktowego, gdyż nie wiemy czy uzbiera się liczba chętnych wystarczająca na wspólny wyjazd. Zapisy do przyszłej niedzieli.

15.          Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Mikołaj Kulak zam. w Słonej z Weroniką Batko zam. w Sufczynie.

Ktokolwiek znałby przeszkody proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

16.          We wtorek o godz. 15.00 pogrzeb śp. Władysławy Pach. Pól godziny wcześniej wprowadzenie ciała i Różaniec za zmarłą.